Polka zatrudniana jako opiekunka w Niemczech zazwyczaj chwali sobie zajmowane stanowisko pracy, często jednak podkreśla, że wywiązywanie się ze stawianych jej obowiązków nie jest szczególnie proste. Paradoksalnie, najwięcej problemów mają te osoby, które wcześniej zajmowały się polskimi emerytami, okazuje się bowiem, że naszym siedemdziesięciolatkom daleko jest jeszcze do ich rówieśników z Niemiec. Niemieccy emeryci bywają oczywiście osobami zniedołężniałymi, ze spokojem i pokorą oczekującymi końca długiego życia, w przeważającej ilości wypadków są oni jednak zdecydowanie bardziej aktywni niż nasi rodacy.

 

Opiekunki w Niemczech bardzo często towarzyszą im więc nie tylko podczas zakupów i wizyt u lekarza, ale również w czasie trwania wakacyjnych wyjazdów zagranicznych, trudno dziwić się więc, że tek szeroki zakres obowiązków może budzić pewne zdumienie. Polskie opiekunki nie ukrywają zresztą, że wiele uczą się od swoich podopiecznych, niejedną wspomina zaś ze wzruszeniem i o tym, że praca z niemieckimi emerytami pozwoliła jej w inny sposób spojrzeć na kwestie związane z przemijaniem. Praca w Niemczech jako opiekunka to jednak nie tylko nowe doświadczenia i zdumiewające odkrycia, ale i duże wyzwania, często okazuje się bowiem, że naszym rodaczkom trudno jest dostosować się do tamtejszego stylu życia.

 

Punktualni, słowni i wyjątkowo profesjonalnie podchodzący do stawianych im zadań Niemcy oczekują tego samego od wszystkich osób, które z nimi współpracują, często można więc odnieść wrażenie, że stawiają w ten sposób wyzwania, którym niełatwo jest sprostać. Na szczęście zatrudnienie w Niemczech wiąże się ze znaczącymi profitami, w tym i tymi o charakterze finansowym, trudno dziwić się więc, że osoby, które decydują się na nie starają się ze wszystkich sił sprostać wymaganiom pracodawcy.

Reklamy